Category: Degustacje, kursy, szkolenia


Piwo i czekolada

piwo_i_czekoladaCerevisia i E.Wedel zapraszają  na degustację

PIWO I CZEKOLADA

Kiedy?

22 marca 2014 (sobota), godz. 14.00

Gdzie?

Zakład Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław

Podczas spotkania poznasz tajniki prawidłowej degustacji różnych gatunków piw, dowiesz się co nieco o historii danego stylu, o browarze, który prezentowane piwo uwarzył. Będziemy dopasowywali piwa do różnych rodzajów czekolady  od E.Wedla oraz najlepszych producentów na świecie (m.in. Amadei, Valrhona, Marcolini). A może odwrotnie – będziemy dopasowywali czekolady do różnych gatunków piw :-)

Stout Mikkelera leżakowany w beczce po Calvadosie, czy raczej Mikkeller Black Tokyo Horizon

którego stouta wolicie spróbować?

Oprócz tego przegląd piw z włoskiego Baladina, gwiazdorski polski porter oraz niespodzianki.

Przed spotkaniem sugerujemy  zrezygnowanie z intensywnych aromatów czosnku i cebuli, a także z nadmiaru przypraw, żeby nie zubażać wrażeń z degustacji.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Wołczaska-Prasolik (Marusia), organizatorka Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, współorganizatorka Festiwalu Dobrego Piwa, animatorka wielu innych mniejszych i większych wydarzeń piwnych i piwowarskich, znawczyni piwa i piwowar domowy od 10 lat, oraz Daniel Mielczarek, pracownik firmy E. Wedel oraz miłośnik czekolady.
Cena: 100 zł
Ilość miejsc: 20

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailem na adres: agnieszka@cerevisia.pl

Można też będzie zakupić bilety na degustację w Zakładzie Usług Piwnych.

UWAGA! Jeśli nie otrzymasz maila zwrotnego w ciągu 1 dnia roboczego, może to oznaczać, że zgłoszenie do nas nie dotarło. Prosimy wtedy o kontakt telefoniczny: 71 397 02 06 lub 502 262 911

Relacja na stronie Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej – klik!

Kiedy?

1 lutego 2014 (sobota), godz. 14.00

Gdzie?

Zakład Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław

Zapraszamy na degustację 7 wyjątkowych, rzadko spotykanych w Polsce piw o właściwościach mocno rozgrzewających, czyli w sam raz na zimowe wieczory. Podczas spotkania poznasz tajniki prawidłowej degustacji, dowiesz się co nieco o historii danego gatunku, o browarze, który to piwo uwarzył. Zanim wydasz kilkadziesiąt złotych na butelkę piwa w sklepie dowiesz się, czy smakuje Ci wędzony porter, imperialne amerykańskie bursztynowe ale, belgijskie złote mocne ale, czy amerykański barley wine leżakowany w beczkach po bourbonie. A może eisbock? A może będziesz wolał uwarzyć takie piwo w domu – wersja domowa jednego z gatunków też będzie obecna.

Ze względu na moc piw zalecamy przed spotkaniem zjedzenie co najmniej drugiego śniadania :-)

Jednocześnie sugerujemy  zrezygnowanie z intensywnych aromatów czosnku i cebuli, a także z nadmiaru przypraw, żeby nie zubażać wrażeń z degustacji.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Wołczaska-Prasolik (Marusia), organizatorka Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, współorganizatorka Festiwalu Dobrego Piwa, animatorka wielu innych mniejszych i większych wydarzeń piwnych i piwowarskich, znawczyni piwa i piwowar domowy od 10 lat.
Cena: 100 zł
Ilość miejsc: 20

 

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego – zainteresowanym prześlemy mailem informacje dotyczące wpłaty.

UWAGA! Jeśli nie otrzymasz maila zwrotnego w ciągu 1 dnia roboczego, może to oznaczać, że zgłoszenie do nas nie dotarło. Prosimy wtedy o kontakt telefoniczny: 71 397 02 06 lub 502 262 911 lub email: agnieszka@cerevisia.pl

*(oznacza pole wymagane)

Zapraszamy Piwowarów na kolejne spotkanie w Zakładzie Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław.

Obecnie rejestracja spotkań odbywa się przy pomocy formularza na stronie Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej – zapraszamy do obserwacji!

Identyfikacja gatunków w ciemno, wymiana doświadczeń, pogłębienie wiedzy o zaletach i wadach swojego piwa, a przede wszystkim znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości oraz podtrzymania starych :-)

Najbliższe spotkanie: ……………

Warunki uczestnictwa:

- przygotowanie na spotkanie 4 x 0,5 l piwa z wybranej przez Ciebie warki do degustacji przez zgromadzonych piwowarów domowych. Jeśli masz jakieś piwo zepsute, które chciałbyś skonsultować pod kątem „dlaczego tak się stało”, to weź też jedną butelczynę dodatkowo. Jednak bazą powinny być piwa pijalne :)

UWAGA! Wspólnej ocenie przez wszystkich uczestników zostanie poddane 8 ze zgłoszonych piw (wyboru dokonamy wspólnie już po przybyciu na spotkanie), w podziale na 2 grupy degustacyjne – resztę spożyjemy w trakcie piwowarskich rozmów na tematy różne.

- po uzyskaniu potwierdzenia udziału (ilość uczestników ograniczona do 20!) stawienie się w ZUPie o wyznaczonej godzinie w wyznaczonym dniu, w dobrym humorze i formie fizycznej ;-)

Zaleca się nie spożywanie przed spotkaniem pikantnych potraw, a zwłaszcza czosnku i cebuli – wystąpi wtedy obniżona zdolność do oceny sensorycznej. Nie szalejcie też dnia poprzedniego – już wiemy, że po zbyt intensywnej sobocie weizen z pilsem może się pomylić :-p

Weźcie długopisy!

Moderator spotkania:

Agnieszka Wołczaska-Prasolik

<Marusia>


Niedzielne warzenie piwa w Czeskim Raju – reaktywacja!

Zapraszamy na warzenie piwa do Czeskiego Raju, ul. Bogusławskiego 9 we Wrocławiu

17 listopada (niedziela) godz.15.00

Dzięki aktywności wrocławskich piwowarów (Wrocławska Inicjatywa Piwowarska) wracamy do Czeskiego Raju ze szkoleniami dla początkujących.

Zapraszamy na pokaz warzenia piwa  przeznaczony głównie dla świeżo upieczonych piwowarów, lub takich, którzy dopiero chcieli by zacząć tę zabawę – przed wsypaniem słodu do wody opowiemy od czego zacząć i co jest potrzebne do warzenia piwa w domu. Każdy uczestnik otrzyma również materiały szkoleniowe – instrukcję jak uwarzyć swoją pierwszą warkę z zacieraniem oraz instrukcję szczegółową do uwarzenia piwa takiego, jak na pokazie.

Tym razem będzie to DEIPA z zestawu Centrum Piwowarstwa,

które jest naszym  sponsorem produktów do warzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 – w lokalu wprawdzie jest więcej miejsca, ale pokaz ma cele edukacyjne, zatem tłoku nie może być. Zainteresowanych prosimy zatem o zapisy

za pomocą formularza:

*(oznacza pole wymagane)

ewentualnie via email: agnieszka@cerevisia.pl

lub telefonicznie: 71 397 02 06

Pokaz jest bezpłatny.

Zapraszamy!

UWAGA! Obecnie wszystkie miejsca już są zajęte – jak tylko ustalimy kolejny termin Szkółki – damy znać!

Piwowarstwo dla średniozaawansowanych

Warzysz piwo od jakiegoś czasu, całkiem nieźle Ci to wychodzi. Zaczynasz jednak dostrzegać, że brak Ci kontroli nad zachodzącymi procesami ze względu na nieuporządkowaną wiedzę. Wtedy wkraczam ja – przekładam z szufladki do szufladki, niektóre z nich opróżniam ze śmieci. Po kilku godzinach wiesz, które piwa należy zadać dobrze wypasionym starterem, a które lepiej przetrzymać na małej ilości drożdży i jaki to ma wpływ na efekt końcowy. Dowiadujesz się, dlaczego przepis na piwo to dopiero 1/4 sukcesu. A przede wszystkim otworzysz się na samodzielne rozważania nad procesami zachodzącymi pod Twoją ręką.

Czas trwania: 2 godziny

Cena: 50 zł – osoba, minimalna grupa: 5 osób we Wrocławiu lub okolicy.

W innych lokalizacjach: cena ustalana indywidualnie.

Masz pytania? Pisz lub dzwoń:

agnieszka@cerevisia.pl, 71 397 02 06