Po warzeniu w poznańskiej Setce i Konkursie Piw Domowych im. Sławka Pahlke w miniony weekend miałam jeszcze jeden piwowarski przystanek  – premierowy pokaz warzenia piwa domowym sposobem w Browarze Piwna.

Zgromadzonych uczestników przywitał właściciel Browaru Piwna, Tomasz Rzepnicki oraz organizator pokazu, członek PSPD – Filip Paprocki.

Filip oprócz praktyki, czyli warzenia piwa, omówił podstawy teoretyczne. Dla urozmaicenia wykładu przygotował go również w formie prezentacji multimedialnej. Celowo napisałam, że „dla urozmaicenia”, gdyż nie było to, jakże często widziane, klepanie tekstu z prezentacji, czyli prelegent jako dodatek do ekranu – tutaj prelegent barwnie opowiadał, a prezentacja była wyświetlana jako ciekawy dodatek do jego występu.

Pokaz odbył się w sali w piwnicy, jednocześnie klimatycznej i przestronnej, zatem sprzyjającej dobremu nastrojowi bez poczucia klaustrofobii. Dodatkowym atutem był osobny bar – nie trzeba było biegać po piwo piętro wyżej:)

Uczestnicy mieli oczywiście możliwość współudziału w procederze, znaczy się w procedurze warzenia piwa…

…jak również zwiedzenia browaru – oprowadzał nas tamtejszy piwowar, Wojtek Piasecki-Wieliczko.

 

Na spotkaniu pojawili się kandydaci na piwowarów, ale również już warzący – początkujący i zaawansowani. Dobra okazja i dobre miejsce do wymiany doświadczeń, poznania nowych kolegów, zacieśnienia starych znajomości. Mam nadzieję, że pokazy będą cykliczne i będą miały przyczynek do konsolidacji środowiska piwowarów domowych w Trójmieście.

Gratulacje dla Filipa i Browaru Piwna za dobrze rokującą współpracę i dziękuję za spotkanie:)

Marusia

 

 

« »